Telefon: 0224 4532072
Kurs Süresi:       Kurs Ücreti: 200 TL

kredi kartları KARTLARINA UZEMMOREENSTITU.COM ÜZERİNDEN UYGUN KOMİSYON ORANLARI İLE 9 TAKSİT YAPILMAKTADIR.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (SEM) VE MORE ENSTİTÜ İŞBİRİLİĞİ ÇERÇEVESİNDE

ARABULUCUK GÜNCELLEME EĞİTİMİ

Eğitim Süresi:  8 saat

Zorunlu Teorik ve Uygulamalı Yenileme Eğitimi (Yılda asgari 8 saat)

Arabuluculara, arabuluculuk eğitim izni verilen kuruluşlarca teorik ve uygulamalı, toplam sekiz saatten az olmamak üzere yılda en az bir defa yenileme eğitimi verilir. Arabulucular her yıl verilen bu sekiz saatlik eğitime katılmak zorundadırlar.

Bu zorunluluk gereği sicile kayıtlı olan ilk arabulucuların söz konusu yenileme eğitimini bu yıl alarak eğitimleri aldıklarını gösteren belgelerini Arabuluculuk Daire Başkanlığı’na göndermesi gerekmektedir. İşbu yenileme eğitimi aşağıdaki program dâhilinde uygulamada birçok uyuşmazlığı arabuluculuk ile çözen ve uluslararası programlarda yer alarak kendilerini bu konuda geliştirilen uzman arabulucular tarafından yapılacaktır.

Eğitimin İçeriği:

1- İki saat genel teorik temel hukuk bilgisi eğitimi ve arabuluculuğa elverişli alanlar, yargılama aşamasında arabuluculuğa başvurulması hâlinde dikkat edilmesi gereken hususlar, arabuluculuk müzakereleri sonunda yapılması gereken işlemler ile bir anlaşmanın ortaya çıkması hâlinde bu anlaşmanın düzenlenmesi ve hukuki niteliğini,

2- İki saat toplantı yönetimi, öfke kontrolü, arabuluculuk sürecini,

3- Bir saat arabuluculukta uyulması gereken etik kurallar, ücret tarifesini,

4- Üç saat arabulucuların gruplar hâlinde sistematik teknikleri kullanma becerilerini geliştirmelerini sağlayacak daha önce yaşanan ve arabuluculuk ile çözülen uyuşmazlık çözüm çalışmaları ile uygulama gözetimi faaliyetlerini içerecektir. 

  • Bu eğitim için planlama gözükmüyor.

bizi arayın

İzmir yolu cad. Aktaş Plaza (Beşevler Metro İstasyonu Yanı) No:178 Kat:3 Nilüfer / BURSA

Telefon: +90 224 441 20 58
Telefon: +90 224 453 20 72 - 73 -74 pbx
Faks: +90 (224) 453 20 75